تبریک به مومنین عاشق پیشه، بهار رمضان آمد

می دانی از امشب میهمان چه کسی هستی؟

از امشب میهمان کسی هستی که معبود جهانیان است و عفوکننده گنهکاران.

از امشب سر سفره ضیافت الهی نشسته ای.

سحرهای دلنشین و افطارهای پر از معنویت و دعای ربنا، سجاده ستایش با حالات روحانی انس، روزهای پربرکت و دعاهای روزانه همه و همه مائده های آسمانی این "شهر الله" است و تو مهمان این بزم معنوی هستی،

این مجال گذرا را باید مغتنم شمرد چرا که تو را فرا خوانده اند تا به قدر تشنگی و توان و در حد ظرفیت وجودی از این "چشمه رحمت" بنوشی و جامه تقوا بپوشی و در راه عبودیت خدا بکوشی.

باید اندیشید که با چه آمده ای و با چه باز می گردی؟ و کدام تغییر حالت و خصلت و عادت را از این "ماه خودسازی" به ارمغان خواهی برد؟

کمی در کوچه پس کوچه های روح خویش بگرد...

خودمانی بودن با خدا هم موهبتی است

کسی نیست که بشنود، خودت هستی و خدایت.

ماهها انتظار می کشیدی که باز هم "ماه خدا" فرا رسد و دست نیاز و پای طلب، به این آستان و این سوی، برآوری و بکشی.

برای فرا رسیدن دوباره "شبهای قدر" لحظه شماری می کردی.

هنوز لذت اشک ریختن ها و تضرعهای شبهای "احیاء" در کام جانت باقی است و طراوت معنویت بار آن همخوانی و همنالی با انبوه خداجویان عاشق و صادق، هنوز هم چون نسیمی خوشبو، فضای جانت را معطر ساخته است.

امسال نیز رمضان همان حال و هوای معنوی را دارد زیرا رحمت الهی همیشه جاری ست، امسال هم، این فرصت به تو داده شده است که از تاملات رمضان، شبهای سرنوشت ساز قدر، لحظات نورانی و عرفانی سحر، حالات خوش جلسات دعا و قرآن، حضور قلب نماز شب و دیگر برکات این ماه بزرگ استفاده کنی و در عید فطر عیدی بگیری.

پس قدرش را بدان که به فرموده مولای متقین حضرت علی (ع): روزه ماه رمضان، نگهدارنده از عقاب است و بازدارنده از عذاب.

پیامبر اکرم (ص): ماه رمضان، ماه خدای عز و جل است که در آن پاداش کارهای نیک دو برابر می شود و گناهان زدوده می شود. ماه رمضان، ماه برکت و افزایش است. ماه رمضان، ماه بازگشت و ماه توبه است، ماه آمرزش گناهان و مغفرت است، ماه آزادی و رهایی از جهنک و دستیابی به بهشت است (فضائل الاشهر الثلاثه، ص95)

التماس دعا

 

معاونت فرهنگی و اجتماعی

__________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:144  این هفته:1664  این ماه:4877  امسال:92598