امروز

سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

آزاد اندیشی راهکاری در جهت تمدن سازی اسلامی و رشد علم و تولید فناوری و فرهنگ

  اگر بخواهیم در زمینه گسترش و توسعه واقعیِ فرهنگ و اندیشه و علم حقیقتاً کار کنیم، احتیاج داریم به اینکه از مواهب خدادادی و در درجه اوّل آزاداندیشی استفاده کنیم (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای انجمن اهل قلم، 7 بهمن 1381).

 فکر کنید، بگویید، بنویسید، در مجامعِ خودتان منعکس کنید، آن کرسی‌های آزاداندیشی را که من 100 بار ‌ـ‌با کم و زیادش‌ـ تأکید کرده‌ام راه بیندازید و این‌ها را هی آنجا بگویید. این می‌شود یک فضا. وقتی یک فضای گفتمانی به وجود آمد، همه در آن فضا فکر می‌کنند، همه در آن فضا جهت‌گیری پیدا می‌کنند، همه در آن فضا کار می‌کنند. آزاداندیشی در جامعه‌ی ما یک شعار مظلوم است. تا گفته می‌شود آزاداندیشی، عده‌ای فوری خیال می‌کنند که بناست همه‌‌ی بنیان‌های اصیل در هم شکسته شود و آن‌ها چون به آن بنیان‌ها دلبسته‌اند، می‌ترسند. عده‌ای دیگر هم تلقی می‌کنند که با آزاداندیشی باید این بنیان‌ها شکسته شود. هر 2 گروه به آزاداندیشی ‌ـ‌که شرطِ لازم برای رشد فرهنگ و علم است‌ـ ظلم می‌کنند (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از نخبگان و برگزیدگان علمی، 13 مهر 1390).

در عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق کیفی کرسیهای آزاداندیشی، در آستانه دهه پنجم پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی در نظر دارد سلسه جلسات کرسی های آزاد اندیشی را برگزار نماید.

جلسه ششم شنبه 29ام تیرماه 98 با عنوان "خانواده سالم و نقش اعضای خانواده در رفع تعارضات زناشویی" ازساعت 14 تا 15/30 در سالن طبقه همکف پردیس دانشگاهی واقع در پردیس شهر برگزار نماید.

کارگاه مذکور ویژه اساتید و به شیوه گفتگوی متقابل و همراه با پرسش و پاسخ خواهد بود لذا متقاضیان در دو گروه فعال و ناظر می توانند برای شرکت در این سلسله کرسیها ثبت نام نمایند.

گروه فعال: گروه مشارکت کننده در اظهارنظر و بحث و گفتگو

گروه ناظر: گروه استماع کننده مباحث بدون اظهارنظر

علاقمندان جهت ثبت نام می توانند با ذکر مشخصات (نام و نام خانوادگی، دانشکده مربوطه،گروه موردنظر جهت شرکت -قید عنوان فعال یا ناظر کفایت میکند-) 

حضور با همسر شرط لازم برای شرکت کنندگان در این کرسی می باشد.

به تلفن داخلی 2720 یا مستقیم 32778270 و یا شماره همراه ۰۹۳۶۹۷۶۸۹۰۳ از طریق شبکه های مجازی (سرکار خانم اسماعیلی) نسبت به ثبت نام تا تاریخ 28تیرماه 98 اقدام نمایند.

 

برای شرکت کنندگان گواهی فرهنگی و اجتماعی صادر خواهد شد و امتیاز گروه فعال دو برابر گروه ناظر لحاظ می گردد.

 معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه